Akıllı Telefonu Televizyon Kumandası Nasıl Yaparız? (1 Kişi Görüntülüyor)

[4v5] Konu Bilgileri

Kategori Adı İpucu
Konu Başlığı Akıllı Telefonu Televizyon Kumandası Nasıl Yaparız?
Konuyu başlatan Erdal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Erdal

Erdal

Girişimci (Startup)
Founder
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
90
Tepkime puanı
47
Ad Soyad
Erdal ALTINAY
Akıllı telefonları kumanda olarak kullanmak için telefonunuza yüklü olan bir kontrol uygulaması olması yada ek bir uygulama yüklemek gerekiyor. LG gibi bazı markalar akıllı telefonlarında kendi markalarına ait televizyonların kontrolü için uygulamayı fabrika çıkışında sunuyor. Huewai bir çok markanın uzaktan kumanda kontrolünü sağlayan uygulamayı yine üst segment telefonlarında yüklü olarak sunuyor.

Telefonu kumanda olarak kullanma, Samsung, Apple, Panasonic, Philips, Sony, LG, Grundig, Suny, Vestel marka akıllı televizyonların tamamında çalışmaktadır.

Akıllı Telefonu Televizyon Kumandası Yapma
Akıllı telefonları kumanda olarak kullanmak için telefonunuzda yüklü olan bir uygulama yoksa Evrensel TV Uzaktan Kumanda uygulaması sayesinde akıllı televizyonunuzu telefondan kontrol edebilirsiniz

Evrensel TV Uzaktan Kumanda uygulaması kullanımı oldukça basittir. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra akıllı televizyonunuz ile aynı ağa bağlamanız durumunda telefonu kumanda olarak kullanabilirsiniz.

Evrensel TV Uzaktan Kumanda uygulamasında kullanabileceğiniz özellikler,

-Televizyonu Açma/Kapatma

-Ses seviyesini değiştirme

-Kanal numarasını değiştirme

– Gezinme pedi kullanımı

-Video kontrolü (Oynat / Duraklat / Durdur …)

-Menü, Seçenekler, Bilgi, Araçlar

Diğer bir telefon uzaktan kumanda uygulaması Akıllı Uzaktan Kumanda uygulaması ile WiFi ağına bağlamadan televizyonunuzu kızılötesi yardımı ile telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Akıllı uzaktan kumanda uygulaması aynı zamanda klima, ses sistemi, dvd player, kamera gibi cihazlarıda akıllı telefondan kontrol etmenizi sağlamaktadır.​
 
Üst